FAQ

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Jak zákrok probíhá?

Jako první se zakreslí tvar obočí pomocí speciálního kompasu. Proměří se přesný tvar, šířka i délka obočí, kterou společně prokonzultujeme. Následně pomocí čepelky (jednorázového sterilního pera) naruším vrchní vrstvu kůže, do které se vykreslením jednotlivých chloupků vpraví požadovaný pigment.


Bolí to?

Bolest každý snáší jinak, avšak správně provedený microblading, nebolí! Dá se ale přirovnat k trhání obočí. V druhé části zákroku Vám bude aplikováno anestetikum, aby aplikace byla co nejkomfortnější. 

Je vhodný i pro mě?

Microblading není vhodný pro těhotné ženy. Dále není vhodný při hemofilii, cukrovce, ekzémech, oparu nebo jiném akutním onemocněním kůže. Všechny kontraindikace najdete zde.

Jak dlouho vydrží?

Trvanlivost je individuální a ovlivňuje ji typ kůže, věk i životní styl. Průměrná doba je cca 18 měsíců, než se barva začne ztrácet. Výhodou je, že barva bledne a nemění se na modrou, zelenou nebo červenou, jak je tomu u klasického PMU.

Můžu jít i v létě?

Aplikace je vhodná v kterémkoli ročním období. Pokud jde o aplikaci v létě, je lepší se asi dva týdny po aplikaci vyhýbat pobytu na přímém slunci. 

Jaká je následná péče?

Obdržíte od nás zklidňující, vysoce hojivý krém a poučení pro následnou domácí péči. Nedoporučuje se saunování, návštěva veřejných bazénů, aktivní cvičení a namáčení obočí.